Блог

ЯПОНІЯ: КРАЇНА З ВЛАСНИМИ СЕКРЕТАМИ

ЯПОНІЯ: КРАЇНА З ВЛАСНИМИ СЕКРЕТАМИ

Кожній країні, безумовно, є чим пишатися. А також є що приховувати від занадто допитливих туристів. Звісно, Японія не є виключенням. Про те, чим дивує нас життя японців, розповімо у цій статті.

(Ір)раціональність японського життя

Найвищий рівень тривалості життя – у Японії. Більш ніж 50 тисяч мешканців цієї країни відсвяткували своє 100-річчя. За твердженням дієтологів, головна причина цього – величезна кількість свіжої риби та морепродуктів, котрі споживають японці. Фосфор та інші мінерали, що містяться у цих продуктах, дозволяють підтримувати в тонусі розумову діяльність, а білок підвищує опір організму застуді та іншим вірусним захворюванням. А може й тому, що в Японії немає звичного для європейців поняття «пенсія». Трудовий договір зі співробітником укладається на довічний термін! Люди ж працюють допоки можуть. Тому й не дивно, що така ситуація неабияк тонізує й мотивує залишатися здоровими та працездатними якнайдовше.

ДАЙСУКЕ ТАКАКУРА, Monodramatic-Good Morning. Фото: http://highlike.org

90 % мобільних телефонів, що виробляються в Японії, - водостійкі, тому що молодь користується ними навіть у душовій. Це результат впливу явища хікікоморі. Професор соціології Кагекі Асакура зауважує, що зростає кількість японців, які занурені у свій власний світ та цілеспрямовано відгороджуються від оточуючої реальності. Треба зауважити, сучасні технології цей процес тільки пришвидшують. Можливо, саме тому в Японії зафіксовано більше домашніх улюбленців, ніж дітей. Кількість маленьких пухнастих друзів людини у країні досягає 19,8 млн, у той час як дітей у країні – 15,9 млн.

Коли безкомпромісність народжує нестандартні ідеї

В японському місті Осака є будівля, крізь яку проходить автотраса. Справа у тому, що 16-поверховий бізнес-центр Gate Tower Building вирішили побудувати тоді, коли вже траса існувала. Щоб не витрачати зайвих коштів, трасу вирішили прокласти просто крізь будівлю.

Gate Tower Building. Фото: www.forbes.com

Японські забобони

В Японії є своя «нещаслива» цифра – 4. У письмовому вигляді вона виглядає як ієрогліф на позначення смерті. Тому в жодній з лікарень Японії вам не зустрінеться кабінет з номером 4. Не варто також дарувати набір з 4 предметів (прикладом, 4 чашки з мисками). У будівлях може зовсім не бути четвертого поверху. За третім одразу йде п’ятий.

Міміка й жести японців можуть бути оманливими. Наприклад, якщо японці сміються, то це означає, що вони незручно себе почувають. Щось у певній ситуації змушує їх нервувати. З посмішкою в Японії зазвичай говорять про сумні речі, такі, прикладом, як похорон, аби не засмучувати свого співбесідника сумною подією.

Суші, котрі не суші

У минулому столітті американці суттєво вплинули на життя та культуру Японії. І це не тільки сумнозвісні події у Хіросімі та Нагасакі. Під час американської окупації після Другої світової війни японці створили особливу ієрогліфічну систему – катакану – для записів англійських мовних запозичень.

Знайоме кожному європейцю слово «суші» японці використовують дуже рідко. Справа у тому, що в Японії для кожного виду рулетів з рису є певна назва - уромакі, футомакі, нігіридзусі та ін. До того ж, коли американці, а пізніше і європейці, запозичили слово для назви нових екзотичних смаколиків, вони змінили це слово. Японською воно звучить як «сусі».

Сніданок по-японськи

Крім населення Японії, японською мовою розмовляють у Бразилії, США, Південній Америці та деяких країнах Азії. Японські імігранти мешкають у Канаді та Австралії. Навіть в Україні станом на 2001 рік демографами зафіксовано 44 японці. Японська мова та культура набирають популярності у Європі.

Якщо Ви також зацікавлені цією таємничою країною та мовою, запрошуємо до студії LinguaCats на курси японської мови. З нами Японія стане ближче!

Категорія: Блог

Ваш браузер устарел!

Уважаемый посетитель, доступ к сайту с браузера Internet Explorer - невозможен! Приносим извинения за неудобства.

Воспользуйтесь альтернативным браузером. Google Chrome, Opera, Mozilla Firefox